ETİK

Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğüm Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK),1958 yılında Ege Turistik Otelciler Derneği olarak kurulmuştur. Türkiye’nin ilk otelciler derneğidir.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği, 5253 sayılı Dernekler Kanunu’na uygun olarak faaliyette bulunmaktadır.Bir dönem çalışmalarını TÜROB üyesi olarak sürdüren ETİK, 2004 yılından bu yana TÜROFED üyesi olarak faaliyet göstermektedir.

ETİK, ülkemiz ve bölgemizin dünya turizm pazarındaki rekabet gücünün arttırılması ve sektörde kalitenin ölçüsünün uluslararası düzeyinde ötesine taşınarak dünyada lider konuma gelmesinin yapı taşlarını oluşturmaktadır. Turizm sektöründe fayda sağlayacak her başlıkta; sürdürülebilir turizm kavramının gerekliliklerini gözeterek, çalışmalarını planlayıp, uygulamaktadır. Birlik aynı zamanda, kalite ve standardizasyonunun geliştirilmesinde etkin rol alarak, turizimin sağladığı olumlu faydaların sektör, bölge ve ülkesel gelişimine katkıda bulunmasına yönelik de bir misyona sahiptir.
ETİK’in faaliyet alanı Ege Bölgesi’ni kapsamakla birlikte, çalışmalarını tüm bölgelerde sürdürmektedir.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK)
Mithatpaşa Caddesi No.130 Opera Apt. K.4 – D.8 35260 Konak – İZMİR
Tel: +90 (0232) 489 47 77
Fax: +90 (0232) 441 11 63
Web: www.etik.org.tr
E-mail: info@etik.org.tr