Mehmet Tanju İŞLER

26.08.1961 yılında İstanbul Fatih ilçesinde  doğdu.

Sırası ile Ankara Ata ilkokulu, İzmir 9 Eylül Orta okulu,İzmir Atatürk Lisesi ve Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi  daha sonra Travel and Tourısm Universty of West London ‘da eğitimini tamamladı..

Daha sonra İzmir Büyük Efes Otelin’ de 14 yıl Önbüro ve Odalar Bölümü  departmanında çalıştı..  En alt basamaktan başlayarak aynı iş yerinde bu departmanların amirliğini yaptı..

Daha sonra ;

İzmir Princess Oteli Odalar Bölümü Müdürlüğü, daha sonra  aynı iş yerinde Genel Müdür Yardımcılığı görevi yapmıştır ..

1 yıl kadar  Aras Kargo’nun , Aras Otel Genel Müdürlüğünü  yaptıktan sonra .2000 yılından bu yana , Mark Warner Phokaia Beach Resort  Otelde sırası ile İşletme  Müdürlüğü ,Genel Müdürlük, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. görevini ifa etmeye devam etmektedir..

Şu an itibari ile ETİK (Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği ) Yönetim Kurulu  Başkanı ,TÜROFED (Türkiye Otelciler  Fedeeasyonu Başkan Yrd. ),  TOBB Turizm Meclisi Yönetim Kurulu Üyeliği,İzmir Ekonomik Kordinasyon Kurulu Üyeliği görevleri halen ifa etmektedir..

Kültür ve Turizm Bakanlığının Tüm Belgeli tesislerinde denetleme ve şikayetleri  değerlendirme görevi resmi olarak yapmaktadır..